Elektronik Malzeme Satışı 1

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların eş alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve henüz fazlası olacak şekilde bağlamlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

çalışkan Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif dönem elemanları, yekta bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle işlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yekta tip malzemelerden üretilmektedir. Genel fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple kazançlı bir şekilde teşhisnmaları ve fakatçlarına muvafık olarak kullanılmaları gerekir.

çalışkan Devre Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da henüz şu denli elementten imal edilir. Çaldatmaışmaları bâtınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir başlarına kullanılabilirler fakat gür bir şekilde çaldatmaışmaları adına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar bâtınin üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine bakarak bileğişkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin hareket fail taksimmleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. Yüksek frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orantı kelime sıklığı elde etmek bâtınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar bâtınin yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlantıların sağlamlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.