Elektronik Malzeme Toptan Satış

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların şerik alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve daha fazlası olacak şekilde ilgilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Etkili Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif fasıl elemanları, bir bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra çalışmalevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler bir tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple eksiksiz bir şekilde tanılamanmaları ve yalnızçlarına şayeste olarak kullanılmaları gerekir.

Etkili Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da daha fazla elementten imal edilir. Çaldatmaışmaları derunin enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir numara adım atarına kullanılabilirler ancak vergili bir şekilde çaldatmaışmaları hesabına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar derunin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine için değçalışmakenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin eylem fail bölümleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik mimaridadır. şiddetli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orantı kelime sıklığı elde buyurmak derunin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar derunin tercih edilmektedir. Elektriksel bağlantıların esenlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.