Elektronik Malzeme Toptancısı 2

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve elan fazlası olacak şekilde bandajlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Etkili çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif dönem elemanları, yegâne bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde işçiliklevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yegâne tip malzemelerden üretilmektedir. Genel lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple uz bir şekilde tanılamanmaları ve lakinçlarına mütenasip olarak kullanılmaları gerekir.

Etkili çevrim Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da elan çokça elementten yapım edilir. Çkızılışmaları muhtevain enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir başlarına kullanılabilirler ancak zengin bir şekilde çkızılışmaları hesabına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar muhtevain üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine bakılırsa değişçilikkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin tutum fail taksimmleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik kuruluşdadır. Güçlü frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta frekans elde etmek muhtevain kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar muhtevain yeğleme edilmektedir. Elektriksel angajmanların sağlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.