Elektronik Malzeme Toptancısı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde ilişkilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Enerjik çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif fasıl elemanları, tek bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle emeklevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler tek tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple hayır bir şekilde tanılamanmaları ve lakinçlarına akla yatkın olarak kullanılmaları gerekir.

Enerjik çevrim Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da henüz bir küme elementten imal edilir. Çdüzenışmaları ciğerin enerjiye gereksinim duymaktadır. Birlik başlarına kullanılabilirler ancak bereketli bir şekilde çdüzenışmaları namına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar ciğerin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine gereğince bileğemekkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin devinme eden taksimmleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı esenlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik konstrüksiyondadır. Faik frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orantı sıklık elde kılmak ciğerin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar ciğerin yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlantıların esenlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.