Eminönü Elektronik Toptancıları 5

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve henüz fazlası olacak şekilde bentlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Etkin Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif fasıl elemanları, nazar boncuğu bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında maslahatlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler nazar boncuğu tip malzemelerden üretilmektedir. Genel yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple dobra bir şekilde tanılamanmaları ve yalnızçlarına mutabık olarak kullanılmaları gerekir.

Etkin Devre Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da henüz okkalı elementten yapım edilir. Çkızılışmaları dâhilin enerjiye gereksinim duymaktadır. Hiçbir başlarına kullanılabilirler fakat gür bir şekilde çkızılışmaları hesabına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar dâhilin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine bakarak bileğmaslahatkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin tutum eden taksimmleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik yapıdadır. Erdemli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; vasat sıklık elde geçirmek dâhilin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar dâhilin yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlantıların sağlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.