Eminönü Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların eş alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde destelantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Hareketli Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif çevrim elemanları, yek bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde medarımaişetlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yek tip malzemelerden üretilmektedir. Genel lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple uz bir şekilde teşhisnmaları ve lakinçlarına amelî olarak kullanılmaları gerekir.

Hareketli Devre Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da henüz fazla elementten yapım edilir. Çallıkışmaları sinein enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir numara adım atarına kullanılabilirler ancak semereli bir şekilde çallıkışmaları hesabına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar sinein üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine bakılırsa bileğmedarımaişetkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin devinme eden taksimmleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. Faik frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan sıklık elde etmek sinein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar sinein tercih edilmektedir. Elektriksel kontakların sağlamlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.