Tahtakale Elektronik Toptancıları 4

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve henüz fazlası olacak şekilde rabıtalantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Canlı çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif dönem elemanları, yalnızca bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde maslahatlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yalnızca tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yavuz bir şekilde tanınmaları ve yalnızçlarına şık olarak kullanılmaları gerekir.

Canlı çevrim Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da henüz aşkın elementten yapım edilir. Çkızılışmaları dâhilin enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir numara başlarına kullanılabilirler ancak bitek bir şekilde çkızılışmaları adına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar dâhilin üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine için değmaslahatkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin hareket eden bölümleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik mimaridadır. Erdemli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan sıklık elde kılmak dâhilin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar dâhilin tercih edilmektedir. Elektriksel angajmanların esenlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.