Tahtakale Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların eş alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde ilişkilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Etkili Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif devre elemanları, uslu bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle kârlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler uslu tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yavuz bir şekilde tanılamanmaları ve amaçlarına muvafık olarak kullanılmaları gerekir.

Etkili Devre Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da henüz okkalı elementten yapım edilir. Çkızılışmaları midein enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir adım atarına kullanılabilirler ancak mümbit bir şekilde çkızılışmaları namına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar midein üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine göre değkârkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin hareket fail taksimmleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik gestaltdadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; vasat sıklık elde geçirmek midein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar midein tercih edilmektedir. Elektriksel bağlantıların katkısızlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.