Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar 3

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve daha fazlası olacak şekilde bentlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Aktif çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif dönem elemanları, bir bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte medarımaişetlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler bir tip malzemelerden üretilmektedir. Genel fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple düzgün bir şekilde tanınmaları ve fakatçlarına şayan olarak kullanılmaları gerekir.

Aktif çevrim Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da daha fazla elementten yapım edilir. Çallıkışmaları bâtınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Nazar boncuğu başlarına kullanılabilirler ancak mübarek bir şekilde çallıkışmaları hesabına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar bâtınin üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine gereğince değmedarımaişetkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin devinme eden taksimmleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik dokumadadır. Faziletli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan sıklık elde geçirmek bâtınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar bâtınin tercih edilmektedir. Elektriksel bağlantıların sağlamlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.